Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Witam! W dzisiejszym wpisie przedstawię kilka zasad i porad odnośnie tego, jak należy używać klimatyzacji.

Najważniejsze zasady:

 1. Czystość! Należy pamiętać, że przed pierwszym uruchomieniem klimatyzacji w sezonie letnim należy ją wyczyścić i odgrzybić. Zapobiegnie to przykrym zapachom z klimatyzatora, zwiększy jego wydajność, a także ochroni nasze zdrowie. Wystarczy zwrócić się do profesjonalnej firmy a ona zajmie się wszystkim
 2. Odpowiednie ustawienie temperatury w klimatyzatorze.  Należy pamiętać o tym że podczas upałów wyjście z klimatyzowanego pomieszczenia w którym panują 22ºC na zewnątrz gdzie panują upały rzędu 35ºC nie jest dobrym pomysłem. Nasz organizm przeżywa wtedy szok, co może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Pamiętajmy o tym, że temperatura nastawiona w klimatyzatorze powinna być około 6-7ºC niższa, niż temperatura panująca na zewnątrz. Takie ustawienie zapobiegnie wyżej opisanemu szokowi, jak i zapewni nam komfortowe warunki w pomieszczeniu.
 3. W razie awarii naszego urządzenia, nie dzwońmy od razu do serwisu. Czasem zwykłe opuszczenie i podniesienie bezpiecznika pod którym jest podłączony klimatyzator wystarczy. Należy odczekać kilka minut i spróbować go włączyć, jeśli nie pomoże wtedy zadzwońmy do serwisu.

Kilka porad dotyczących użytkowania:

 1. Nie przebywajmy bezpośrednio w miejscu gdzie dmucha klimatyzator, może prowadzić to do bólów głowy, mięśni, przeziębienia. We wnętrzu klimatyzatora znajdują się kierownice, dzięki którym można zmienić kierunek wydmuchu powietrza.
 2. Duża liczba użytkowników zapomina o funkcji Timer. Jest ona niezwykle przydatna i warto poświęcić jej chwilę. Dużo przyjemniej jest wrócić do wcześniej schłodzonego pomieszczenia, w którym klimatyzator własnie przestał pracować, jest to też zdrowsze.
 3. Klimatyzator w sypialni. Kładąc się do snu gdy w naszej sypialni jest gorąco włączamy klimatyzator i idziemy spać. Dużo lepszym i zdrowszym rozwiązaniem jest włączenie klimatyzatora na 1-2 godziny przed pójściem spać, jak już będziemy się kłaść wyłączyć go. Jednak często takie rozwiązanie nie wystarczy i klimatyzator musi pracować cała noc aby zapewnić nam komfort snu.
 4. W upalne dni kiedy przebywamy w pomieszczeniu, a klimatyzator właśnie zbił temperaturę do żądanej przez nas – zostawmy go włączonego. Będzie czuwał nad temperaturą i przez pracę pod mniejszym obciążeniem zużyje mniej prądu, niż znowu miałby zbijać temperaturę od nowa nawet o 1ºC czy 2ºC.
 5. Wiele klimatyzatorów posiada funkcje osuszania powietrza (najczęściej przedstawiane wizualnie jako kropla wody). Jeśli czujemy że jest parno i duszno, a temperatura za oknem wcale nie jest aż tak wysoka, warto skorzystać z tej funkcji. Po paru chwilach odczujemy wyraźną ulgę, oraz to że temperatura wcale tak nie doskwiera.
 6. Klimatyzatory z wyższej półki często posiadają funkcję silent. Jeżeli przeszkadza nam szum jaki wydaje klimatyzator warto włączyć tą funkcje – szczególnie przydatne w sypialni.
 7. Jeżeli chcemy, aby nasze pomieszczenie zostało szybko schłodzone warto skorzystać z funkcji powerfull.
 8. Obroty wentylatora – najlepszym rozwiązaniem jest ustawić tą funkcję auto (oznaczone literką A). Klimatyzator sam będzie dopasowywał szybkość obrotów wentylatora do warunków panujących w pomieszczeniu.
 9. Gdy klimatyzator chodzi, NIE OTWIERAMY OKIENMija się to z celem, całe chłodne powietrze będzie uciekać z pomieszczenia, ze względu na wyrównywanie się ciśnień.

Mam nadzieję, że te kilka zasad i porad pomogą w państwu w lepszym użytkowaniu klimatyzacji.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.